Pár výživových tipů na MTB ZÁVODY

Chystáte se na závod horských kol? Víte, co budete pít? Jíst? Abyste dojeli v pohodě a závod si patřičně užili bez křečí, hlaďáků a s tou správnou eufórií?   Zkuste pár našich tipů:

PLÁN VÝŽIVY MTB ZÁVOD

 

PŘED ZÁVODEM

Možná, že se Vám to zdá zbytečné, ale první trik je nedat křečím šanci a užívat preventivně solné tablety AC SALTS již 3 dny před závodem ( 2-3 tobolky/denně). Další rada je, hydratovat a zásobit se energií již před startem. Jako snídani nebo 2 hodiny před závodem ovesnou kaši nebo bezlepkovou Pelupu, tedy žádná smažená vejce! A cca 1 hodinu před startem dávku iontového nápoje.

BĚHEM ZÁVODU

Určitě nepodceňujte hydrataci. Dle počasí a náročnosti terénu zkušený závodník vypije za hodinu i 0,8l bidon  ionťáku. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, které nepotkávají na trase křeče, tak s sebou solné tablety AC SALTS ( 2 tobolky/ každou hodinu).

Před náročným výšlapem 1 Energy gel. Profesionálové spotřebují  na  4-5 hodinovém závodě  4-5 sáčků energy gelů.  U gelů pozor..hodně zapít..vyhnete se možným křečím ve střevech. Energy gely jsou super hypertonické a ve střevech nasají veškerou okolní tekutinu.

V odpočinkové fázi závodů (nekomplikovaný sjezd) zakousněte Energy tyčinku.

Pokud nastane krize, využijte umění kofeinu.. zvýší soustředění a sníží vnímání námahy. Caffeine gel nebo nakopávač X-Ride se v kapse neztratí.

PO ZÁVODĚ

Gratulujeme..jste v cíli..třeba i s lepším časem než minule. Pokud to nebyl váš poslední závod, bez kola si nedovede představit svůj volný čas, prostě chcete své výkony posunout dál..tak nezapomeňte na dávku regeneračního drinku. Buď mléčný koktejl After Activity nebo džusový Restart drink pro ty koho trápí mléko..a pozor vypít do 30 minut po výkonu...

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

PLÁN VÝŽIVY MTB ZÁVOD PLÁN VÝŽIVY MTB ZÁVOD