Sezóna plná Ironmanů aneb “na čem jedu”

V sezóně 2019 jsem zatím absolvovala 1x extrémní dlouhý triatlon Israman, Slovakman, Moraviaman, Challenge Roth, Challenge Almere, IM Copenhagen, IM Barcelona... s dlouhým triatlonem jsme s manželem začali v roce 2012. Od té doby jich máme za sebou opravdu hodně. Rok 2019 byl ale, co se počtu závodů týká nejšílenější a troufám si říct že žádná Češka jich za jeden rok tolik neabsolvovala.Simona Křivánková Moraviaman 2019

Musím přiznat, že jsem dlouhé roky s výživou během závodu laborovala. Letos jsem to však snad konečně vyladila.

Během cyklistické části konzumuji převážně své vlastní zdroje od firmy Penco. Z občerstvovacích stanic si beru především vodu, iont, banán. Při větší potřebě energie doplním jednim gelem.

Obecné pravidlo říká, ze při výkonu trvajícím déle než tři hodiny bychom měli doplnit 60-90g sacharidů za hodinu tj. např. 3-4 gely ( Nezávisle na pohlaví a váze!). Každý gel je nutné zapít dostatečným množství vody či hypotonického nápoje dle toho, jak uvádí výrobce. Tím se vyvarujeme nepříjemným křečím v žaludku a případnému průjmu z vysoké koncentrace sacharidů. Nezapomeňme k celkovému množství také připočítat cukr v iontu případně Cole či jiném slazeném nápoji.

Našim cílem tedy je, naučit tělo při zátěži uvedené množství vstřebat. Ideální je k tomu právě dlouhý vytrvalostní trénink kola či běhu.

Důležité je řici, žeSimona Křivánková a Penco každý jsme jiný a sedí nám něco jiného a proto si musíme, co nám sedí nejlépe sami vyzkoušet.

  Na co jedu já?

 Na cyklistiku si vždy beru 1x long snack, 1x čoko energy tyčku, 2x Jelly bar, 7x gel, 1x toast :), Colu, někdy banán či iont. Tyčky a gely střídám. V druhé polovině kola upřednostňuji již Jelly barky a gely.

 Na běhu už jím pouze gely, Colu připadně Penco energy drink. Někdy s radostí využiji i slané krekry.

 Během celého závodu doplňuji minerály také solnýma tabletama AC Salts. Většinou 1-2 x 2 na kole a 1 x 2 na běhu. Při vyšších teplotách množství přídám

  Tip: Pokud máte problém s gely doporučuji Jelly bar. Jedná se o želé, které se oproti některým klasickým tyčkám na bázi vloček/rýže velice dobře tráví a neleží v žaludku.Simona Křivánková a Penco

 

Simona Křivánková - Česká TOP závodnice v dlouhém triatlonu