Men’s Physique - lehčí bratříček kulturistiky?

Už když se na Martina Lébla podíváte, je vám jasné, že tenhle 38 letý muž není gaučový povaleč, ale že na sobě pravidelně pracuje. Martin je jedním ze sportovců, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Je certifikovaný fitness trenér a také závodník v disciplíně Men’s Physique. Z laického pohledu je men’s physique takovým lehčím bratříčkem kulturistiky, který je ale možná divácky více atraktivní. Alespoň pro laickou veřejnost. To ale vůbec neznamená, že by tady příprava nebyla velmi náročná.

 

Martin Lebl

V sobotu 19. října proběhla v Čelakovicích již tradiční pohárová soutěž Partner Cup 2019, kde se Martin umístil na úžasném 6. místě v kategorii do 182 cm. A my jsme se ho zeptali, jak se na takovou soutěž připravuje, jak mu pomáhají produkty Penco a kam míří příští sezónu.

 

Martine, předně bychom ti chtěli pogratulovat k umístění. Jak jsi se svým výkonem spokojený ty sám?

 

Mockrát děkuji! Pro mě osobně medailové umístění neznamenalo vůbec nic. Šel jsem si splnit svůj sen a dokázat sám sobě, že i skoro ve 40 letech můžu konkurovat naprosto přírodní cestou mladým 20 letým klukům a dotáhnout tento poměrně velký a náročný projekt až do konce. Už tahle celá cesta pro mě byla vítězstvím. Samotné finále bylo už jen příjemnou třešničkou na dortu!

 

Jak dlouho jsi se na soutěž připravoval a co to obnášelo?

 

Na přípravu jsem měl poměrně málo času. 4 měsíce na takovou soutěž moc není. Ale dal jsem do toho opravdu všechno a absolvoval velmi intenzivní tréninky několikrát denně celý týden a samozřejmě by se to neobešlo bez celkové změny stravy. A taky nesmím zapomenout na suplementy od vás, tedy od Penco.Martin Lebl

 

Kolikrát týdně trénuješ a jak?

 

V přípravě jsem trénoval každý den 2x, někdy až 3x denně. Vím, je to dost, ale šel jsem do přípravy opravdu naplno! Teď po soutěži chodím cvičit jednou denně 6x v týdnu. Myslím, že i to stačí.

 

Nedá mi to a zeptám se. Kolik času uplynulo od první myšlenky, že si stoupneš na pódium až do tvého prvního soutěžního vystoupení?

 

Právě ty už výše zmiňované 4 měsíce. Ona to vlastně nebyla ani moje myšlenka, ale myšlenka mého kamaráda, který mě k tomu prostě dokopal. A já jsem mu za to vděčný. A abych nezapomněl na rodinu, hnacím motorem byly naopak moje děti. Bez těch bych to snad nedal. Jinak si ale myslím, že jít si zasoutěžit je snem každého, kdo propadne cvičení. Nicméně ne každému se to splní.

 

Když tě tak poslouchám, jak zvládáš přechod mezi svými tréninky a tréninky tvých klientů? Nepřistihneš se občas, že jim nakládáš víc, než je nutné? Dokáže se pořád ještě vcítit do běžného klienta?

 

To určitě ne. Za prvé své a klientské tréninky mám v jiných gymech. Ty s klienty vedu ve Fitness Gladiator Petrovice a na svoje tréninky utíkám do Fitness Aquapalace Praha. Je tam skvělá parta a já můžu relaxovat. Z mého pohledu jsem na své klienty naprosto přiměřený. Správné cvičení není jen o těžkých váhách, ale především o technice. A to je třeba hlavně pochopit.

 

Martin LeblCo bys doporučil těm, kteří by také chtěli zkusit své štěstí na poli men’s physique?

 

Jděte do toho jen v případě, že máte vůli, odhodlání a vytrvalost. Nic není nemožné a stát na těch prknech je úžasná zkušenost.

 

Nebudeme nikomu lhát. Abys tohle všechno vydržel, potřebuješ i kvalitní stravu a doplňky výživy. Bez čeho se neobejdeš a jaký je tvůj oblíbený produkt od Penco?

 

Tak těch mám víc. Určitě Whey Protein, energetický stimulant X- Ride,Tricreatine malat a proteinovou tyčinku v bílé čokoládě. Tu teda můžu!

 

Jak dlouho dopředu plánuješ závody? Jedeš od sezóny k sezóně, nebo máš dlouhodobější cíle a víš, že za x-let bys chtěl být tam a tam?

 

Co se týče větších závodů, toto byla moje první zkušenost. Takže toť k mým minulým plánům. Co se týče dalších, v květnu 2020 bych rád zkusil mistrovství České republiky.

 

A poslední otázku bych ráda položila za nás běžně sportující smrtelníky. Blíží se Vánoce – máš nějaký recept, jak nepřibrat anebo alespoň jak minimalizovat dopad na naši váhu?

 

Martin LeblŽádný recept neexistuje. Tedy kromě toho jediného – nežr.t! Ale na druhou stranu, dobré jídlo k Vánocům patří. Naopak vám přeji, užijte si poklidné svátky se vším všudy, tedy i s dobrým jídlem a pitím a v novém roce se pak můžete vrhnout do plnění svých snů a plánů.  Myslím si, že tak je to správně.

 

Martine, moc děkuji a přeji hodně štěstí nejen v další sezóně.

 

Já také děkuji. A všem přeji mnoho energie ke splnění všech cílů a Penco děkuji za maximální podporu.

 

@martin.lebl.16