Zhubla nebo nezhubla?

Jsou to skoro na den tři měsíce, kdy Radana s námi začala svou cestu za nižší váhou a lepší fyzickou kondicí. Byla to cesta, která ji ukázala, že hubnout se dá i udržitelně a bez nesmyslných restrikcí.

Když jsme na konci srpna Radanu oslovili, že jsme si ji vybrali do projektu Hoď se do formy, věřili jsme, že je tím správným zástupcem lidí a že s se ní dokáže spousta z vás ztotožnit. Že je to ale také člověk, který dokáže navenek komunikovat jak úspěchy, tak i neúspěchy. Nakonec jsme byli sami překvapeni, že těch propadů ani moc nebylo.

 Radana byla zvyklá na klasickou maminčinu českou stravu, kterou si sice dopřávala jen při návštěvách, ale těch návštěv bývá v měsíci několik. Čeho ale bylo opravdu příliš, tak různého sladkého pečiva, které bylo v zaměstnání denně k dispozici, a alkoholu. A právě tyhle poslední dvě pochutiny byly ty, které jí nutriční poradce Karel Tyrpekl z kliniky BodySolution na jídelníčku omezil. Žádný zákaz nepadl, ale vysvětlil jí, jak moc se tyto prázdné kalorie podepisují na jejím příjmu.

Prvních pár týdnů tedy Radana poctivě zapisovala své denní příjmy do kalorických tabulek a byla překvapená, jak moc se jednou skleničkou sektu, či jedním sladkým koláčkem, příjem navýší. A tak je zprvu vynechala úplně a skleničku si dala jen za odměnu.

Do jídelníčku na doporučení poradce zařadila více bílkovin, zejména kefír. Ten ze začátku sama označila za něco, co nejde pozřít, ale jak si můžete poslechnout ve videu,  tak na konci už jej brala jako docela dobrou svačinku. A když nebyl zrovna po ruce, tak si v práci namíchala Whey Protein PistacieWhey Protein s oblíbenou pistáciovou příchutí.

S Karlem Tyrpeklem se také domluvili na denních pohybových aktivitách. Zprvu to byl běh, ale později, kdy docházelo k únavě, jej Ráďa vyměnila za chůzi. Její snaha o docházení na lekce kruhového tréninku postupně upadala, ale na konečném výsledku to nic nezměnilo.

Z našich produktů pravidelně jedla kaši PELUPA Pelupu , měla k dispozici L KARNITINL- karnitin, který pravidelně brala na lačno na podporu spalování, PROTEIN BAR jahodarůzné proteinové tyčinky , Restart drinkRestart Drink, Restart drinkAC SALTS a Restart drinkMagnesium Liquid, kterými eliminovala svalové křeče. Ty ji začaly trápit po navýšení sportovních aktivit.

Jedinou krizi, kterou jsme u Rádi zaznamenali v průběhu těchto tří měsíců, byla těsně před druhým kontrolním měřením a to právě po jedné z návštěv u rodiny. Asi se na psychice podepsala celková únava a omezené množství sacharidů (koláčků a buchet). Nicméně ani po jednom měření jsme nemohli říct, že by něco nešlo podle plánu. Vždy se musí počítat s tím, že se váha může zaseknout, ale u Radany to jen nešlo tak rychle jako na začátku.

Ale i přes nějaké restrikce Ráďa žila společenským životem, na který byla zvyklá. Byla na vinobraní, účastnila se večírků a oslav. Jen si dávala pozor, aby nevypila příliš mnoho alkoholu a pokud si mohla vybrat, vybírala méně kalorické potraviny. Stejně tak se naučila k rodičům vozit běžecké vybavení, aby se mohla proběhnout i u nich.

 

Jak už jsme výše psali, poslední měření proběhlo ve středu 6. prosince a upřímně píšeme, že když jsme Radanu viděli ve spodním prádle, spadla nám všem brada. Podle finálních výsledků shodila 6 kilogramů tuku a dokonce snížila i stav viscerálního tuku, jehož vysoké hodnoty jsou ze zdravotního rizika velmi rizikové!!! Nutriční poradce Karel byl velmi potěšen, o čemž se můžete přesvědčit v dalším videu, ale také jedním dechem dodal, že výsledkem není překvapen, protože Radana byla po celou dobu projektu velmi disciplinovaná.  

 

Sama Radana nakonec přiznala, že změna pro ni zas tak drastická nebyla, jak si myslela. Jen začala o jídle přemýšlet jinak a už nemá tendence vybírat si v restauracích lepší varianty. Také nám přiznala, že občas nějaké to „kokino“ padlo, ale bez výčitek a většinou právě před sportovní aktivitou.

 

Aktuální forma dle naměřených hodnot:

Hmotnost                                                       87,7 kg

BMI                                                                24,9

Množství tělesného tuku                               19,7 kg

Hmotnost kosterních svalů                            38,1 %

Procento tělesného tuku                               22,5 %

 

Jak vidíte, zdravé hubnutí nemusí být jen o potu a slzách z toho, co všechno nemůžete, ale stačí jíst dostatek vhodných potravin a občas si s chutí s rozumem zahřešit. A jestli vás zajímá, jak si udržet váhu přes Vánoce a jak začít hubnout s novým rokem, tak právě pro vás má Kája pár rad.