Už vám bylo 30?

Říká se, že nikdy nemáte druhou šanci udělat první dojem. Zejména pro ženy jsou pleť, vlasy a postava základními prvky krásy. Být si jistá svou krásou je obrovským posilovačem sebevědomí. Ale to, co ve 20 je samozřejmostí, po 30 stojí více úsilí.

Sport je považován za velkého bojovníka proti stárnutí. Bohužel pleť a pokožka při sportovních výkonech dostává zabrat. Jednou z  příčin jsou volné radikály, vznikající při oxidaci (okysličování organizmu), ty způsobují poškození buněk pleti. Druhou příčinou rychlejšího stárnutí pleti sportovkyň je obecně nižší procento tělesného tuku, které snižuje přirozenou hormonální aktivitu ( nižší hladina estrogenu) a tím následně i elasticitu pleti. Proto zvláště sportující ženy by neměly podceňovat význam doplňků stravy s obsahem kolagenu.

 

KOLAGEN

Kolagen je nejhojnější bílkovina v lidském těle a je z mnoha důvodů nezbytná pro dobré zdraví a fyzickou pohodu. Kromě toho, že je primárním strukturním proteinem v našich pojivových tkáních, hraje také klíčovou roli v pohyblivosti kloubů, stabilitě kostí, hladkosti pokožky a dokonce i zdraví vlasů a nehtů.

Kolagen je esenciální živinou pro mnoho oblastí našeho těla. Během stárnutí dochází ke snižování produkce kolagenu, které je naše tělo schopno samo vytvořit. Proto je důležité v určitém věku kolagen dodávat stravou.  Je však důležité, aby byla živina dodávána ve správné formě. Biologická dostupnost je klíčová!

PROČ KOLAGENOVÉ PEPTIDY?

Kolagenové peptidy se skládají z aminokyselin. Přirozeně se vyskytující „dlouhé řetězce“ jsou účinně rozřezány na menší pomocí enzymatických procesů. To znamená, že jsou snadněji vstřebatelné, lépe stravitelné a fyziologicky účinnější ve srovnání s kolagenem s dlouhým řetězcem a jinými proteiny. To platí zejména pro biologicky aktivní peptidy kolagenu zn. Verisol®. Jsou to specificky malé polypeptidy, které procházejí střevní bariérou neporušené a působí přímo na cílové tkáně.

Kolagenní peptidy obsažené v produktu Penco® Verivital vynikají z celé řady jiných polypeptidů díky své jedinečné struktuře peptidového řetězce. Jsou bohaté na aminokyselinu prolin, o které je známo, že tvoří silné peptidové vazby, které jsou odolnější vůči štěpení trávicími enzymy. Kolagenní peptidy zn. Verisol® jsou vyráběny z kolagenu tak, že je zachována struktura jedné šroubovice. Tato jedinečná struktura je delší a tenčí než běžné struktury kolagenních peptidů. To usnadní rychlé vstřebávání těchto bioaktivních peptidů ve střevech bez narušení jejich stavby.

PROČ JSME VYRABRALI PRÁVĚ zn. Verisol® ?

Výzkum ukázal, že v závislosti na délce řetězce jsou peptidy zn. Verisol®  zvláště účinné v určitých tkáních nebo pro konkrétní regenerační aplikace. Během výrobního procesu jsou řetězce jemně vyladěny, aby získaly kolagenové peptidy, které se mohou zaměřit přímo na pevnější pokožku nebo silnější vlasy. Další studie prokázaly, že kolagenové peptidy zn. Verisol stimulují vlastní buňky těla ke zvýšení jejich přirozené produkce kolagenu a dalších základních strukturních složek potřebných k udržení důležitých VERIVITAL tělesných funkcí.

A CO CELULITIDA?

Kolagenové peptidy zn. Verisol®   jsou schopny stimulovat fibroblasty v pojivové tkáni k produkci kolagenu a dalších vláken, což má příznivý dopad na pokožku a zlepšuje problémy, jako je ochabování, zvrásnění a celulitida.

Bohužel množství kolagenu, které si tělo samo produkuje, začíná klesat přibližně od 30. roku života. Tento nedostatek kolagenu se může projevit různými problémy, včetně ochablé a nerovné pokožky. Ale tím, že dodáme tělu kolagen v doplňkové formě, jsme schopni doplnit naše přirozené zásoby této životně důležité živiny a řešit tyto problémy.