Aminokyseliny BUFFER BETA ALANINE 120 tobolek

Umožňuje trénovat déle a s větší intenzitou. Pomáhá redukovat svalovou únavu a vyčerpání.

Naše cena:

299 Kč (s DPH)
260 Kč (bez DPH)

 
Objednací číslo:BUFFER120
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 ks
  • Zvyšuje svalové zásoby karnosinu
  • Pomáhá redukovat svalovou únavu a vyčerpání
  • Zvyšuje aerobní a anaerobní vytrvalost

Neesenciální aminokyselina beta - alanin patří mezi biogenní aminy, které mají významné fyziologické a farmakologické účinky. V největším množství je vázán ve svalové tkáni. Je součástí přirozeně se vyskytujících peptidů karnosinu a anserinu, ale i kyseliny pantotenové. Tělo získává β alanin odbouráváním pyrimidinových nukleotidů (dihydrouracilu) nebo již zmíněných peptidů. Snažší cestou jak získat β alanin je jeho suplementace doplňky stravy.

Výzkumy ukazují, že aplikace min. 3,2 g β alaninu denně po dobu 4 týdnů vede ke zvýšení zásob β alaninu, což se projeví výrazným zvýšením obsahu karnosinu ve svalech. (Hill et al. 2007, Harris et al. 2007). Podle těchto studií se po 10 týdnech hladina karnosinu zvýší až o 80% . Karnosin je látka s vysokou pufrovací kapacitou,  chrání buňky proti oxidačnímu stresu a snad nejznámější „mysteriozní“ vlastností karnosinu je prodloužení životních funkcí vyčerpaných buněk, odsouzených k zániku. Někdy je karnosin označován jako „faktor dlouhověkosti“.

Sportovci využívají zejména jeho schopnosti regulovat svalové pH. Během intenzivní zátěže se v organizmu hromadí velké množství protonů (H+), svalové buňky jsou vystaveny stále kyselejšímu a kyselejšímu prostředí. Tím klesá schopnost kontrakce svalových vláken a snižuje se výkonnost a síla. Podle této teorie s větší koncentrací karnosinu se zvýší pufrovací kapacita, což vede ke zvýšení výkonu, pozdějšímu nástupu únavy a oddaluje se stav vyčerpání (Hill et al. 2006). Velmi dobrých výsledů lze dosáhnout kombinací beta alaninu s kreatinem (Zoeller et al.2006).

Penco® BUFFER Beta-AlanineBeta-alanin je vhodný pro silové sportovce a dále pro každého, kdo dosáhl svého maxima v tréninku a hledá něco, co by ho dostalo o úroveň výš.

Penco® BUFFER Beta-Alanine  - umožňuje trénovat déle s větší intenzitou

 

Objednací číslo: BUFFER120
Výrobce: PENCO
Kategorie: PRÁŠKOVÉ AMINOKYSELINY
Dostupnost: ihned k odeslání
Štítek: Fitness | Regenerace
Počet tablet: 120

SLOŽENÍ: beta-alanin, protispékavá látka: oxid křemičitý + želatinová tobolka (100% želatina)

PŘÍPRAVA A DÁVKOVÁNÍ: 2 tobolky před výkonem a 2 tobolky večer zapít vodou, v netréninkových dnech také. Pro zvýšení svalové zásoby karnosinu doporučujeme 3-4 týdenní beta-alaninovou kůru.

 

Aktivní složka

 mg/tob.

 mg v denní dávce

Beta-alanin

500

2000

 

 

Počet příspěvků: 2, poslední přidán 04.07.2017 10:16

Eugen Tóth
04.07.2017 10:16
Karnosinu
Eugen Tóth
04.07.2017 10:11
Dobrý deň. Ja sa len hcem opítať čí užívani beta alaninu treba robiť aj nieaké prestavky alebo sa užívá stale vjednom kuse ??? Pítám sa preto lebo píšete že treba robiť 3 až 4 týžnové kúry a potom som dalej čítal že telo dosiahne po 10 týžnu dostatok karnotinu.

Přidat příspěvek: