Podzimní výzva Hoď se do formy právě začíná!

Během prázdnin jsme vyhlásili výzvu, jejímž cílem bylo vybrat jednu nebo jednoho z vás, jež s námi bude během podzimu pracovat na své fyzické kondici. Přišlo nám skoro 50 žádostí a bylo opravdu velmi těžké někoho vybrat. Ve finálním výběru jsme nechaly dvě ženy. Jediné, které nám zaslaly i video.

Nakonec to u nás v poměru 4:1 vyhrála 38letá Radana, o které už nyní můžeme říct, že je neřízená střela a pevně věříme, že si společně s ní užijete během těch 3 měsíců spoustu zábavy. Je naprosto perfektním prototypem člověka, kterého jsme si na začátku vymýšlení výzvy vysnili a který vám o sobě a o tom, jak to jde, práskne určitě úplně všechno. Nebojí se říct, co jí vadí, kde má slabé místo, nebo kde vidí problém. Prostě jde vám ukázat, že do formy se může dostat úplně každý a že i vy se můžete inspirovat u lidí, kteří nejsou z podstaty 100% sportovci.

Radana před rokem začala běhat a díky tomu se jí podařilo již nějaká kila zhubnout. Bohužel se ale ručička váhy po čase zastavila na 94 kilech a najednou s tím není schopná sama hnout. K tomu se jí při vysokých venkovních teplotách špatně běhá a zvedání činek jí nic neříká, a tak sportu přes léto moc nedala. Spíš naopak přidala na „šampíčku“, grilovaných klobáskách a oblíbených buchtách.

Úvodní prohlídka probíhala u nutričního poradce Káji Tyrpekla v BodySolution a dle naměřených hodnot má Radana slušný základ k tomu se dopracovat ke své vysněné postavě.

Jaký nyní bude postup?

Radaně bylo doporučeno, aby do svého každodenního programu zařadila alespoň hodinu sportovních aktivit. Nejlépe 60 – 90 min. běhu, chůze, případně kruhových tréninků, na které by ráda začala chodit.

Co se týče stravy. Tady to bude velká výzva, ale my věříme, že to bude inspirace i pro vás. Jak už jsme výše zmínili, „šampíčko“ a pečené buchty jsou pro Radanu velkým lákadlem a už nyní víme o akcích, kde jsme si řekli, že na sucho určitě nebude. Ale nějaká domluva a lehký kompromis přeci jen padl.

Domluvili jsme se, že stravu necháme z velké části takovou, na jakou byla doposud zvyklá: Ke snídani vejce a chléb, k obědu většinou oběd v restauraci a na večeři salát. Jen svačiny obohatí o bílkoviny, kysané produkty (čistý kefír, případně obohacený o čerstvé ovoce, kysané zelí, apod.), přidá ovoce a zeleninu a zkusí odbourat sladké pečivo. A samozřejmě místo občasné lahvinky přejde na občasnou skleničku.

 Za nás jsme natankovali:

PELUPA FITNESSkaši Pelupu Fitness, kdyby měla u snídaně chuť na sladké

X RIDE SHOTX-Ride SHOT, pro lepší výkonnost nebo povzbuzení ke sportu 

Whey Protein Pistaciepistáciový Whey Protein kvůli dostatku bílkovin

SLIM EFFECTL KARNITINSlim effect a L- karnitin, na pomoc při hubnutí

PROTEIN BAR jahoda

 

proteinové tyčinky na chuť nebo ke svačině

 

 

IRON SPORT PLUS

železo a hlavně na doporučení Káji Tyrpekla OMEGA 3Omega 3, protože Radana nejí ryby a tudíž jí chybí ve stravě mastné kyseliny.

Aktuální forma dle naměřených hodnot:

Hmotnost                                                       94 kg

BMI                                                                26, 7

Množství tělesného tuku                               25, 5 kg

Hmotnost kosterních svalů                            38, 5 %

Procento tělesného tuku                               27, 1 %

 

A jaké jsou cíle?

Zhubnout během 3 měsíců alespoň 5 kg z tukové tkáně, ale samozřejmě bude záležet na tom, jak bude tělo reagovat na zvýšenou aktivitu a jak se jí bude dařit nabírat svalovou hmotu.

Další měření nás čeká za měsíc, ale konzultace budeme provádět častěji podle potřeby. Radana má za úkol se změřit i na centimetry, abychom i takto viděli, jak se její tělo mění.

Na konec i výzva pro vás!

Tento projekt není jen o hubnutí a formě Radany. Ale je i pro vás. Nechte se inspirovat, využijte rady Káji Tyrpekla a zahrňte je do svého současného života. Prostě pojďte to žít s námi. Komentujte, fanděte a jestli máte chuť přidejte se, protože pro jednoho z vás máme malé překvapení.

Moc bychom chtěli, abyste se do výzvy přidali i vy, a tak jsem se rozhodli dvěma z vás udělat po skončení výzvy Hoď se do formy radost. Na konci odměníme poukázkou v hodnotě 1500 Kč  jednoho, který s námi bude v rámci sociálních sítí nejvíc komunikovat a dalšího, který se k výzvě přidá a pošle nám na konci svou fotku před a po!

Sledujte nás na IG  https://www.instagram.com/pencocz/  a FB https://www.facebook.com/Penco.cz