Penco se stalo partnerem reprezentace České Házené

Proč je důležité při vrcholovém sportování doplnění stravy sportovců o potravinové doplňky? 

Je to hodně důležitá složka sportovního výkonu a celkově života sportovce, osobně neznám jediného profi/výkonnostního sportovce, který by nějakou sportovní výživu nevyužíval. Základ je hydratace, na což obyčejná voda při vyšší zátěži prostě nestačí, dále dodání energie a v neposlední řadě sportovní výživa pomáhá k urychlení regenerace po náročných fyzických výkonech.

Které konkrétní složky potravinových doplňků jsou pro vrcholové sportovce klíčové? 

 Asi jsem odpověděl částečně v prvním dotazu, ale vyzdvihl bych hlavně regenerační řadu produktů (aminokyseliny, sacharidové nápoje, proteinové nápoje, vitamíny a minerály), které jsou pro nastartování regeneračního procesu velmi podstatné a být připravený druhý nebo třetí den po utkání zase do plného tréninku je žádoucí v dnešních nárocích na sportovce. Ještě bych chtěl vypíchnout rychlé energetické zdroje (gely, tyčinky, stimulanty atd.), bez kterých by například triatlonista nebyl schopný v dnešní době pomýšlet na úspěšný výsledek.

Nabízí vaše společnost nějaké potravinové doplňky nebo nápoje vhodné i ostatní házenkáře – „rekreační“ sportovce? Případně co byste házenkářům doporučili? 

 Velká část produktů je vhodná i pro běžné hobby sportovce, kteří si třeba chodí zaběhat nebo zajezdit na kole a jednou za rok si zaběhnou nějaký 5km závod. Trend je takový, že například proteinové tyčinky se dneska objevují i v jídelníčku ne moc aktivních. Ale mnoho sportovních lékařů a nutričních specialistů doporučuje minimálně zařadit kvalitní pitný režim. I my razíme teorii, že hydratace, tedy iontové nápoje nebo nápoje s vyšším obsahem minerálů, oddálí únavu a tím zvýší výkon i hobby sportovce.

Představte, prosím, některé z vašich produktů, které jsou právě pro házenkáře vhodné, zajímavé? 

 První produkt je X-Ride shot (https://www.penco.cz/energeticke-stimulanty/-x-ride-shot-60ml-grapefruit ) , který dokonale nakopne a povzbudí k podání maximálního výkonu a koncentrace. Druhý vyzdvihnu Restart Drink (https://www.penco.cz/regeneracni-napoje/restart-drink-lemon ), což je komplexní regenerační nápoj k urychlení regenerace ihned po výkonu, je obohacen o komplex aminokyselin, antioxidanty a vitamín C, je velmi lehký a svěží a nezatěžuje trávicí soustavu. V neposlední řadě bych rád vyzdvihnul jeden z našich nejtradičnějších produktů a to instantní kaši Pelupa (https://www.penco.cz/sportovni-vyziva-pred-vykonem/pelupa-3000g-cocoa ), která slouží jako ideální svačina/snídaně před fyzickou zátěží, je velmi dobře stravitelná, nenadýmá a dodá tělu dostatek energie. Tuto kaši máme v nabídce od roku 1991 (samozřejmě její složení průběžně vylepšujeme), příští rok tedy oslaví 30. narozeniny =).

Proč se Penco rozhodlo spojit s českou házenkářskou reprezentací? 

 Pro nás je každý zákazník zásluhou za poctivě odváděnou práci řadu let, nejsme firma založená na rychle nastartovaných marketingových aktivitách, což je dnes v naší oblasti už běžné. Když se naskytne možnost spojit se s národním týmem v jakémkoliv sportu, tak se vždy snažíme udělat pro úspěch maximum v rámci našich možností. Jednání s českou házenou byla rychlá, přesná a vždy korektní. Navíc jsme dohodli systém spolupráce, který je prospěšný oběma stranám, v tuto chvíli mohu říct, že takhle silný partner je pro nás vlajkovou lodí a velmi si spolupráci považujeme.

Házená je specifický sport – kombinuje v sobě hned několik sportovních odvětví (atletiku, gymnastiku, míčové sporty, úpolové sporty, …), je to tvrdý kontaktní sport. Vnímáte tato specifika házené? Je vám házená jako sport blízká? Sympatická? 

Já osobně jsem házenou hrával poměrně často jako doplňující herní složku přípravy už na základní sportovní škole a ve svém fotbalovém klubu, potom mě potkala znovu při studiích na střední i vysoké škole a můžu říct, že osobně mám vztah ke komplexnějším sportům, kde se musí přemýšlet o každém rozhodnutí ve velké rychlosti a musí to hlavně tělo zvládnout koordinačně a přidat do toho silovou složku do soubojů. Jednou jsem osobně navštívil házenou v Německu a byl to pořádný „kulturní“ zážitek. Osobně obdivuji každého vrcholového sportovce, který se u své činnosti zapotí, jelikož vím, že je to o nekonečné dřině a stejně vnímám házenou!