25. ROČNÍK KRÁL ŠUMAVY MTB 2018

I letos nebudou chybět naše ionťáky, gely a energy tyčinky na závodě horských kol AUTHOR KRÁL ŠUMAVY 2018. V pátek 1.6. "rozbijeme" náš stan, kde si můžete doplnit své zásoby energie, ale i načerpat do svých bidonů ty správné ionťáky, do kapes ukrýt pomocníky proti křečím a únavě..nebo třeba jen poklábosit, co z výživy pomáhá..a co je jen marketinový trik..

Již jen pár dní zbývá do startovního výstřelu 25. ročníku cyklomaratónu AUTHOR Král Šumavy MTB 2018, memoriál Františka Šraita. Pořadatelé z Triatlon klubu Klatovy navíc pro rok 2018 získali možnost uspořádat závod jako Mistrovství ČR v XCM. Král a královna si tak odvezou kromě tradiční korunky i titul mistr a mistryně České republiky v maratónu horských kol.

Maratón je také “otvírákem”  pro Český pohár Strabag cup v  disciplíně XCM a také seriálu Bike24 Marathon Man Europe. Král Šumavy je  samozřejmě součástí Author Maraton Tour.

V závodě ELITE se již začíná rýsovat  účast absolutní české maratónské špičky. Potvrzena je účast obhájce  loňského titulu Pavla Boudného (Česká spořitelna-Accolade) i jeho týmového kolegy a vloni stříbrného Matouše Ulmana. Velmi příjemnou  zprávu pořadatelé dostali od Kristiána Hynka (Canyon Topeak Factory  Team), který také potvrdil účast. Vrátí se tak do míst, kde před mnoha lety absolvoval jeden ze svých prvních cyklistických závodů. S účastí  počítá i nedávný vítěz etapového závody Mitas 4 Islands MTB stage race a loňský Král Šumavy Filip Adel (Superior MTB Team). Startovní pole mužů  bude opravdu velmi silné a sportovní úroveň závodu na nejvyšší možné úrovni.

Mezi ženami bude, podle dřívějších vyjádření, obhajovat  vítězství ze Sudet 2017 Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech MTB Team). Společně s ní se bude snažit trikot s trikolórou z Klatov odvést i trojnásobná Královna Šumavy Milena Cesnaková (Maloja - Rocky Mountain), které šumavská trať dlouhodobě vyhovuje.